niedziela, 21 grudnia 2014

Pierniczkowo-chemiczny konkurs

Przygotowania świąteczne w toku. Kiedyś postanowiliśmy, że na naszej pierwszej wspólnej choince powiesimy pierniczki z lukrowanym układem okresowym.I oto one, pierniczki lukrowane w układ okresowy:

Na zdjęciu w chwile po lukrowaniu, jeszcze bez wstążeczek. Z racji tego, że duża choinka nam się nie zmieści do pokoju to i układ okresowy jest nie cały, a zawiera tylko pierwsze 54 pierwiastki.

A teraz zapowiadany w tytule konkurs: 
Pierwsza osoba, która zauważy błąd w lukrowanych pierniczka otrzyma ode mnie paczkę pierniczków na choinkę. Na ten przewrotny pomysł wpadł Krzysiek i to on skonsumował od razu po zrobieniu zdjęcia tego złego pierniczka z błędem :)
Pierniczki w paczce, która dotrze do zwycięscy będą lukrowane w normalne wzorki, nie chemiczne :) Od razu mówię, bo wiem, że nie każdy chce mieć w domu chemiczną choinkę. Pierniczki są jak najbardziej jadalne, więc jeśli komuś nie będą pasowały do wystroju, to można je skonsumować :)
To czekam na zwycięzcę, który wyśle do mnie maila z rozwiązaniem.  

2 komentarze:

  1. Ciekawa zagadka:), nie wiem czy o to chodzi lecz Ir -iryd nie jest pod pozycją 35 lecz 77.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie doczytałam do końca, że na mail trzeba wysłać a to na pewno już ktoś to rozwiązał, zatem rodzinnych i spokojnych Świąt życzę:).

      Usuń