czwartek, 23 lipca 2015

Igłą Malowane 4/2015

A oto co znalazłam w skrzynce pocztowej. Nowy numer "Igłą Malowane". Numer bardzo kolorowy, zawierający projekty wykorzystujące różne techniki haftu. Ale po kolei...

Co prawda wzór witrażowy nie do końca mi odpowiada, jednak idea wykorzystania tego samego wzoru w  różnych haftach jest bardzo ciekawa. Haft krzyżykowy zawsze jest mi bliski, jednak wykorzystanie wzoru do haftu koralikowego to coś nowego. Kiedyś haftowałam torebkę w łowickie kwiaty haftem koralikowym, jednak tamten haft bardziej przypominał haft płaski. Koraliki nie były układane rzędami jeden obok drugiego tak jak w tym projekcie. Sam pomysł takiego układania jest ciekawy i w sumie to chyba każdy jeden schemat do haftu krzyżykowego można w ten sposób wykorzystać :)

Kwietnych serwetek nigdy dość :) Co prawda, w życiu haftem krzyżykowym wyhaftowałam pół obrusu... ale moje plany przewidują wyhaftowania kilku serwet zanim przejdę na emeryturę :)

Bardzo ciekawy i modny ostatnio wzór w klimatach afrykańskich. Wszędzie można znaleźć grafiki i obrazy w tym stylu. Myślę, że obraz haftem krzyżykowym lub gobelinowym jest na prawdę sympatyczną alternatywą.

I jeszcze jeden wzór wykorzystany w dwojaki sposób. W sumie wzór jest na tyle ciekawy, że można go wykorzystać i jako haft krzyżykowy lub gobelinowy. A z wersji do haftu krzyżykowego może nawet powstać haft płaski :) Albo bardziej szalony pomysł, czyli mix różnych technik.

Czyż nie jest uroczy z tym dzióbkiem i oczkami?

Coś dla młodszych, czyli małe sympatyczne wzorki. Ja bym je wykorzystała jako breloczki haftowane na drobnej kanwie. Myślę też, że koty dobrze by się sprawdziły jako magnesy na lodówkę, po wyhaftowaniu na plastikowej kanwie.

Wiem, że każdy rodzić uwielbia prace swojego dziecka i że haftowanie obrazków na podstawie dziecięcych rysunków jest ciekawym pomysłem... ale totalnie nie dla mnie. Jeśli miałabym dzieci, to raczej bym przerabiała obrazeczki mojego osobistego potomka, niż innych dzieci. Chociaż może w jakimś przedszkolu by się mógł taki obrazek sprawdził? 

I kolejny obraz, który można wykorzystać na różne sposoby. Haft krzyżykowy z haftem wstążeczkowym jest moim faworytem. Również ta wersja z podmalowanym tłem jest ciekawą alternatywą. 

Podsumowując, numer bardzo ciekawy. Połączanie rożnych technik haftowania wygląda na zdjęciach super. Mam nadzieję, że po wyhaftowaniu będzie się prezentowało równie sympatycznie. Chętnie wykorzystam w przyszłości połączenie haftu krzyżykowego i wstążeczkowego, Myślę o tych ptaszkach... Haft niezbyt duży, a fajnie by było wypróbować takie połączenie w praktyce., zanim porwę się na jakiś wielki obraz, który nie wyjdzie tak jak bym chciała.

4 komentarze:

 1. dzięki za recenzję, fajny numer :) połączenie haftów na zdjęciach wygląda obłędnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, najnowszy numer prezentuje się bardzo ciekawie. Ja zakochałam się we wzorze z dziewczyną w makowym polu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzór z dziewczyną jest piękny, ale połączenie haftów chciałabym jednak rozpocząć od mniejszych form. Myślę, że ptaszek jest do tego idealny. Planuję wyhaftować krzyżykami ptaszki, a kwiatki zrobić z wstążeczek. Tak na początek. A kiedyś w przyszłości może i dziewczyna w makowym polu znajdzie się na warsztacie :)

   Usuń
 3. Faktycznie wiele wspaniałych pomysłów można tam znaleźć. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń