niedziela, 1 listopada 2015

Twórcze Inspiracje 6/2015 Recenzja

Kolejny miesiąc przyniósł nowy numer Twórczych Inspiracji do recenzji.

W środku numeru sporo propozycji świątecznych, ale znalazło się również kilka projektów nie nawiązujących do Bożego Narodzenia.

Ale po kolei... Bombki kanzashi - nawet nie widziałam, że tak się nazywają. W poprzednich latach poczyniłam podobne bombki, chociaż bez kwiatków. Tym razem pomyślę nad dodaniem kwiatków. Pomysł bardzo ciekawy.

Bombka z haftem wstążeczkowym jakoś nie przypadła mi do gustu. Moim zdaniem wygląda troszkę jak taki mały woreczek. Sam pomysł wykorzystania haftu wstążeczkowego bardzo ciekawy, ale akurat forma tej bombki do mnie nie przemawia.

Bombki z powertex  wyglądają bardzo nowocześnie. Jeszcze nie próbowałam powertex, ale może... Na razie wykorzystywałam po prostu pastę strukturalną, która imitowała śnieg (o w tym poście). Wg opisu i zdjęć, powertex pozwala na uzyskanie zupełnie nowych faktur.

Bombki haftowane zawsze mi się podobały, a umieszczenie haftów łowickich na bombkach jest świetnym pomysłem. Ta wersje z haftem koralikowym też wygląda świetnie. Jeśli dam radę w tym roku, to będę próbowała coś takiego wykonać.

Bombki na drutach, to akurat nie moja bajka, ponieważ brak mi odpowiednich umiejętności... Te wyglądające jak norweski sweterek lub skarpeta są fajne. Ale i tak nie przymierzam się w tym roku do wykonywania takich.


Bombki do wykonania wraz z dziećmi. Proste, składające się z guziczków. Wyglądają bardzo ciekawie, a są bardzo proste w wykonaniu. Nie mam dzieci, ale myślę, że i bez nich powinnam sobie poradzić.

Propozycje zawieszek na choinkę można podzielić na prostsze i trudniejsze do wykonania. Zawieszki z koralików wyglądają na trudniejsze, ale dzięki obrazkowym instrukcjom i schematom na pewno da się je wykonać bez większych problemów.

Skrzat z szyszek jest raczej przeznaczony dla dzieci, pod opiekom osób dorosłych. Ale i dorosłym powinno się spodobać sklejanie takich skrzatów. Chociaż teraz będzie raczej ciężko znaleźć odpowiednio ładne szyszki. Ale w przyszłym roku może uda mi się nazbierać odpowiednio suchych i ładnych szyszek.

Filcowe zabawki zostały umieszczone w kąciku dla mamy i dziecka, ale ja robiłam tego typu zabawki sama (o tu i tu i tu). Mam nadzieję, że w tym roku również znajdę chwilę na wykonanie takich zabaweczek. Bardzo ładnie się później prezentują na choince :)


Frywolitkowe śnieżynki są moim marzeniem. Na razie nie udało mi się wykonać ani jednej, chociaż plany zawsze miałam ambitne. Ta konkretna została wykonana techniką frywolitki na igle i ten patent bardzo mnie zaciekawił. Myślę, że w tym roku uda mi się podjąć wyzwanie i korzystając z instrukcji wykonać takie gwiazdki.

Ostatnią propozycją bardzo świąteczną numeru są karteczki świąteczne z haftem krzyżykowym. Obrazeczki są bardzo sympatyczne i kolorowe. Myślę, że warto takie obrazeczki wykorzystać, jeśli nie do kartek to na przykład jako ozdoba woreczków.

Propozycją zimową, chociaż może i częściowo świąteczną są projekty knookingowe. Nigdy o tej technice nie słyszałam, ale faktycznie czapka wygląda jak wykonana na drutach. Bardzo fajna propozycja dla osób, które wolą szydełko. Myślę, że technika warta bliższego przyjrzenia się.

Bardziej standardowe wykorzystanie szydełkowania, to fantazyjny szal. Propozycja raczej nie dla mnie, ponieważ jakoś do mnie nie przemawiają takie szale, ale... ale w numerze zostały również pokazane inne wykorzystania motywu. Mi bardzo podoba się obrus z takich motywów. Już dawno nie robiłam takich dużych form szydełkowych i może pora to zmienić.

Kolorowy pled to jedno z moich marzeń. Chciałabym kiedyś taki wykonać, tylko jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na granny square czy właśnie na african flower. I ten czas... ciągły brak czasu, ale nie każdy przecież tak ma. Także polecam wszystkim, którzy mają więcej czasu tego typu pledy. Wyglądają obłędnie, chociaż sam projekt wymaga sporo cierpliwości do chowania końcówek nitek i wykonywania wciąż tych samych motywów.


Ostatnią propozycją w numerze jest kolia żywiołów. Mnie osobiście nie zainteresowała, ponieważ nie lubię takiej ogromniastej biżuterii. Jest to raczej propozycja dla osób lubiących duże ozdoby.

W numerze, znalazły się również galeria prac czytelników i namiary na blogi. 

Ostatnią rzeczą, o której chciałam napisać w tej recenzji są reklamy. W tym numerze znalazła się dwustronicowa reklama włóczek i jednostronicowa materiałów. Zazwyczaj reklamy średnio do mnie przemawiają. Jednak opis rodzajów włóczek i ich zastosowania nawet mnie zaciekawił. Podobnie materiały, które można znaleźć w ofercie Coricamo.

Podsumowując, numer bardzo świąteczny. W większości poświęcony różnym technikom wykonania bombek. Jednak, nawet osoby nie lubiące wykonywać ozdób świątecznych znajdą coś dla siebie. Mam tu na myśli oczywiście projekty szydełkowe. Numer oceniam na plus, ponieważ większość projektów chciałabym wykonać. Jednak każdy ma inne potrzeby i co innego mu się podoba. Co Wy myślicie o tym numerze? Według Was warto go nabyć?

1 komentarz: