piątek, 22 kwietnia 2016

Kuchnia z kartonu

W tym roku na urodziny Adaś dostał od cioci kuchenkę. Adaś bardzo lubi gotować w przedszkolu na kuchence, więc pomyślałam, że ucieszy się z własnej w domu. Nie chciałam kupować plastikowej kuchenki w sklepie z zabawkami, dlatego zorganizowałam dwa kartony tej samej wielkości i oto jest:

Kuchenka jest na wymiar dziecięcy. Od podłogi do płytek kuchennych ma szerokość papieru pakowego z rolki, czyli coś ok. 60 cm.

Fajerki powstały z czarnego brystolu, a korki od pasty do zębów posłużyły jako pokrętła. Dodatkowo pokrętłami można kręcić, bo sa tak przyczepione, że są ruchome:

Piekarnik ma możliwość otwierania i zamykania. W drzwiach ma szybkę ze sztywnej koszuli dokumentowej.

Oczywiście wszystko robiłam na ostatnią chwilę, więc raz, że są niedociągnięcia, a dwa, że nie mam zdjęć z etapów powstawania.

Mimo to efekt końcowy jest zadowalający. Adaś dzielnie gotuje  i piecze. A jak się kuchenka zniszczy to można ją bez żalu wyrzucić. Materiały pochodzą z recyklingu, a pomijając plastikowe korki i szybkę piekarnika, składa się tylko z papieru i kleju.

14 komentarzy:

 1. Fantastyczna kuchenka, miałaś super pomysł:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie! super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super! Wygląda jak prawdziwa! Super pomysł. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspanialy pomysl i super wykonanie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspanialy pomysl i super wykonanie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł na wykorzystanie kartonu!! Tylko ,żeby nikt nie podpalał piecyka ogniem :D gdyby był np. na gaz ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow, naprawdę podziwiam Twoją kreatywność. Kuchenka jest fantastyczna!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie,
  Nazywam się Klaudia . Serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do nowego serwisu Platforma Kreatywna http://platformakreatywna.com/, gdzie zrzeszamy wszystkie kreatywne strony. Swoim klubowiczom oferujemy zniżki na produkty, informacje o wydarzeniach, spotkania oraz darmowe pliki do pobrania. Serdecznie zapraszam.

  OdpowiedzUsuń