poniedziałek, 9 marca 2015

Twórcze Inspiracje 3/2015

Ostatnio w skrzynce pocztowej znów znalazłam przesyłkę. A w środku kolejny numer Twórczych Inspiracji z mnóstwem wielkanocnych pomysłów. 

Takiego podejścia do jajek wielkanocnych jeszcze nie widziałam. Mnie zainteresowały te popękane z kwiatuszkami.

Kiedyś już robiłam koronkowe otoczki na jajkach, chociaż były bardziej kolorowe i przylegające. Po związaniu ich wstążeczką, bardziej przypominają moje wyczyny.

Mereżki... coś czego muszę się nauczyć. Kiedyś próbowałam, nawet poczyniłam jakąś chusteczkę z delikatną mereżką. Ale wzorów mereżki jest tyle, że chyba wiele przede mną nauki.

Takie ozdobne jaja wyglądają na skomplikowane, ale po przejrzeniu instrukcji może uda się coś takiego zrobić :)

Koralikowe pisanki wyglądają ciekawie, ale chyba nie będę próbowała.

Quilling w wydaniu wielkanocnym wygląda bardzo dobrze :) Króliczek wygląda na prosty w konstrukcji i do tego bardzo uroczy.

Koszyczek to ciekawy pomysł, chociaż raczej nie dla mnie. Jakoś jestem zwolennikiem tradycyjnych ozdób wielkanocnych.

Kolorowe zajączki z dziecięcych skarpetek to super pomysł. Chyba będę musiała się w jakieś zaopatrzyć, albo pogadać z jakimiś maluchami, żeby wymienili skarpetki na zabawki :)

A tu ciekawe połączenie różnych technik. Chociaż znając moje umiejętności, to zajączek może wyjść mocno zezowaty...

Bardzo lubię tego typu karteczki... ale jakoś nie bardzo mam czas na ich produkcję. I chociaż wzór jest jak najbardziej na czasie, to kartki może w przyszłym roku powstaną... jak już tylko znajdę kilka wolnych chwil.

Ale tych pisanek, to muszę koniecznie spróbować. Wyglądają na prawdę interesująco, trochę jak kraszanki malowane woskiem.

W numerze znalazło się też coś większego, czyli wzór na serwetę świąteczną. Może kiedyś... na pewno nie teraz. Jak już się wzbogacę o odpowiedni stół to może i serwetkę wyhaftuję. Na razie tylko podziwiam.

Wzory na kartki komunijne zawsze się przydają. Do tego myślę, że spokojnie można je wykorzystać na metryczki okolicznościowe.

Zestaw ślubny wygląda super. Jest totalnie nie w moim style, to znaczy, że nigdy bym takiego nie założyła... ale zawsze takie mi się podobały. Wiem, że to trochę bez sensu, ale tak już mam. Koronki z koralików wyglądają pięknie ale jakoś nie pasują mi do niczego. Z drugiej strony, gdyby ktoś potrzebował... to pewnie bym się podjęła wykonania :)

A na koniec dowiedziałam się, że Coricamo rusza z blogiem. Mam nadzieję, że to co znalazło się w reklamie, będzie równie ciekawie prezentowało się na blogu. Pożyjemy, zobaczymy...

I oczywiście, jeszcze adresy bardzo ciekawych blogów. Oczywiście widziałam je już wcześniej, ale fajnie wiedzieć, że nie tylko mi się podobają.

Podsumowując, numer zawiera mnóstwo inspiracji wielkanocnych. Bardzo fajnie, że pojawiły się tyle wcześniej przed świętami, ponieważ zostaje jeszcze sporo czasu na ich wykorzystanie. Kilka pomysłów chciałabym wykorzystać w tym roku, ale zobaczymy jak wyjdzie. Ewentualnie... może za rok :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz